Realizacje - MAŁA PRZESTRZEŃ, DUŻE POTRZEBY - 20-06-2015

Wyzwanie: Zaplanowanie trzech szatni, które na etapie planowania budynku zostały... pominięte! Bardzo mało miejsca do zagospodarowania, a szatnia musi przecież pomieścić określoną ilość haczyków na ubrania i równocześnie być bardzo funkcjonalna - zarówno dla gości, jak i szatniarzy.

Realizacja: Na pozór zaprojektowanie szatni może wydawać się błahym zadaniem - jednak wcale takim nie jest. W łódzkim centrum kultury dostaliśmy naprawdę niewiele miejsca na naszą realizację, ponieważ w trakcie projektowania budynku pominięto te miejsca. Na niewielkich przestrzeniach trzeba było zmieścić sporo haczyków, pamiętając także o zachowaniu wystarczającej ilości miejsca dla szatniarzy.

Dlatego też w tej realizacji bardzo ważną rolę odegrało połączenie wyliczeń, ergonomii i kreatywności. Nasi projektanci musieli maksymalnie wykorzystać powierzoną przestrzeń - tak, aby poruszanie się w niej było wygodne i bezpieczne, a ubrania nie miały szans się wygnieść czy zgubić. Projektmebel zajął się także detalami: frezowany laminat grawerski został wykorzystany przy numerkach na wieszakach, a żetony powstały ze stali nierdzewnej z grawerem wykonanym laserowo.