Urządzanie wnętrz biurowych – materiały i trendy

31/08/2015

     Oczekiwania klientów, dotyczące urządzania wnętrz biurowych, są tak samo zmienne jak te, dotyczące wnętrz mieszkalnych - każdy sezon przynosi nowości. Potrzeby odbiorców stają się inspiracją dla twórców oraz projektantów. Ci z kolei stale poszukują nowych rozwiązań i unikalnych połączeń. Zobaczcie najnowsze trendy w aranżacji wnętrz.  

 
   TREND 1 – ROZWÓJ I AUTENTYCZNOŚĆ W świecie online trudno odnaleźć równowagę i spokój. Świat nie zatrzymuje się nawet na chwilę. Pojawia nowy trend - ROZWÓJ i AUTENTYCZNOŚĆ. Jego celem jest połączenie tradycji z nowoczesnością. Mimo globalnej cyfryzacji i nieustającego pędu życia projektanci zmierzają ku ponownemu połączeniu człowieka z naturą i wprowadzeniu go w świat offline. Drewno, które odgrywa tak istotną rolę w otaczającym nas świecie, przenika w głąb naszych wnętrz. Priorytetem staję się naturalny wygląd mebli. 


    TREND 2 – SMUKŁOŚĆ I LEKKOŚĆ Czyli rozsądne gospodarowanie przestrzenią. Pomieszczenia, w których przebywamy,  często są niewielkie; musimy oszczędzać miejsce. Tworzy się trend projektowania mebli lekkich, smukłych, o wielu zastosowaniach. Czasem liczy się każdy centymetr. Taki delikatny mebel nie przytłoczy wnętrza, a może je nawet optycznie powiększyć.
    TREND 3 – INDYWIDUALIZM I EKSPRESJA „Szara masa” - tak często określa się ludzi. Jesteśmy anonimowi, nie wyróżniamy się z tłumu. Czas coś zmienić i zaskoczyć innych. Zacznijmy od wnętrz, w których się znajdujesz. Niech króluje INDYWIDUALIZM i EKSPRESJA. Zestawienie w meblach żywych kolorów i kontrastów wprowadzi więcej energii. Nawet mały akcent może odmienić oblicze nijakiego wnętrza. Nie bójmy się odważnych zestawień kolorystycznych.
     TREND 4 – SPOKÓJ I HARMONIA Nie wszyscy chcą żyć w świecie na pełnych obrotach. Dla nich liczy się SPOKÓJ i HARMONIA, czyli kolejny trend w aranżacji wnętrz. Całodobowo otaczają nas media, reklamy, show-biznes. Chcemy odpocząć od zgiełku codzienności. Projektanci tworzą wnętrza, od których ma emanować cisza i spokój. Neutralne kolory ze sobą współgrają i tworzą harmonię. W takich wnętrzach czujemy się komfortowo i możemy się wyciszyć. Nie ma dominujących barw. Jest tylko spokój i harmonia.
      TREND 5 – ZNACZENIE DETALI Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak istotną rolę w życiu odgrywają szczegóły. To one zazwyczaj sprawiają, że wnętrze staje się wyjątkowe. Wzory, które łączą się w całość; struktura drewna, która tworzy poczucie ciepła. To wszystko sprawia, że otoczenie ma niepowtarzalny charakter. Warto więc zwrócić uwagę na dodatki, materiały czy oświetlenie.
W nowoczesnych wnętrzach króluje drewno, biel i harmonijne połączenia. Podsumowując – skończyła się era plastiku, fantazyjnych kształtów i bogatych zdobień. A może to tylko chwilowy kaprys i w kolejnym sezonie wrócimy do bogatych form i niespotykanych połączeń? Odpowiedź tkwi w Waszych potrzebach i oczekiwaniach.  
Zdjęcia: Egger i Projektmebel


TAGI: Brak

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×