Sala w urzędzie miasta – funkcjonalne i stylowe meble

19/11/2015

Sala w urzędzie miasta, gminy lub w urzędzie wojewódzkim. Co je łączy? Muszą mieć uniwersalny styl i pozwalać na łatwą zmianę układu. Takie zadanie stanęło przed nami, kiedy podjęliśmy się realizacji aranżacji sali w rzędzie miasta w Imielinie. Miało być stylowo, funkcjonalnie i ponadczasowo. Zobaczcie, jakie rozwiązania zastosowaliśmy, żeby osiągnąć oczekiwany efekt.

Na co dzień sala w Urzędzie Miasta w Imielinie pełni różne funkcje, a naszym zadaniem było wybrać takie umeblowanie i wyposażenie sali, by można ją było wykorzystywać na wiele sposobów. Byliśmy odpowiedzialni za całość wnętrza: meble, ściany, podłogę i oświetlenie (w sali tylko logo nie jest naszego autorstwa). Podstawą był nie tylko styl i ponadczasowość, ale przede wszystkim funkcjonalność wnętrza.

Sala urzędowa wykorzystywana jest w różnych celach celach – odbywają się tutaj śluby, oficjalne spotkania i prezentacje. Bywa, że sala zmienia się w lokal wyborczy. Regularnie zbierają się tutaj także radni na swoich sesjach. Dlatego pomieszczenie musi być funkcjonalne i zmienne niczym kameleon.

Zaprojektowanie wnętrza takiej sali to złożony temat, opracowany strategicznie – przemyślany pod każdym względem i na wielu płaszczyznach. Co istotne, od początku był wyznaczony budżet, w którym musieliśmy się zmieścić.

Może się wydawać, że wybór mebli został podyktowany ich wyglądem – są eleganckie, stylowe, ponadczasowe. Ponadto przypominają te z Sali Marmurowej w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, które bardzo spodobały się naszemu zleceniodawcy (zwłaszcza krzesła z wielowarstwowej sklejki giętej oraz z estetyczną kremową tapicerką). Szukaliśmy zatem konsensusu pomiędzy stylem, a inną, kluczową dla nas cechą – meble musiały być praktyczne i mobilne. I takie są. Dzięki temu szybko można przearanżować wygląd wnętrza.

Meble są też bardzo stabilne i będą służyły temu miejscu przed długie lata. To pociąga za sobą pytania: jak meble będą wyglądały za kilka lat? Czy nie będą brudne? A jeśli tak, to czy łatwo je wyczyścić? Zwłaszcza, jeśli chodzi o krzesła z jasną tapicerką. To może się wydawać ryzykowne, ale pomyśleliśmy o wszystkim. Krzesła są pokryte specjalną powłoką, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać ich czystość. Powłoka zapobiega wchłanianiu się wody, więc meble można czyścić za pomocą wilgotnej szmatki – szybko i skutecznie.

Wygląd pomieszczenia można zmieniać wraz z oświetleniem. W pomieszczeniu zainstalowaliśmy żyrandole, kinkiety i podświetlenie sufitu. Dzięki temu intensywność światła można regulować i dostosować do warunków panujących za oknami, do nastroju danej uroczystości lub atmosfery spotkania.

Kolejnym elementem, który pozwala na szybkie zmiany jest... podłoga! Wykładzina jest podzielona na moduły w kształcie kwadratu o boku 50 cm. W takim miejscu, jak sala Urzędu Miasta, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie – w razie uszkodzenia fragmentu wykładziny nie trzeba wymieniać jej całej, wystarczy wyjąć jeden element i nałożyć nowy. W ten sposób uzyskujemy gwarancję, że sala będzie się doskonale prezentować przez bardzo długi czas.

Tego typu pomieszczenie buduje wizerunek, jest wizytówką miasta. Dlatego każdy element, nawet pozornie prosty lub ozdobny, jest dokładnie przemyślany – nic w sali urzędu miasta w Imielinie nie znalazło się przypadkiem.

Projekt i realizacja zespół Projektmebel.  

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×