Sala obsługi klienta

7/02/2014

Dla wielu instytucji oraz firm handlowych kluczowym miejscem jest niewątpliwie sala obsługi klienta. To, w jaki sposób przyjmuje się i obsługuje klienta wpływa na sprawność i funkcjonalność tego miejsca. Zarówno strona przyjmująca, jak i strona przychodząca powinna mieć zapewniony komfort i mieć poczucie swoistej poufności zwłaszcza, że najczęściej rozmowa dotyczy indywidualnych potrzeb.  
Najważniejsze na początku jest określenie czy przyjmowane osoby będą krótko załatwiały sprawy czy też wymaga to dłuższej komunikacji. Przy krótkich rozmowach wystarczające jest stworzenie miejsca „na stojąco”. Stosuje się tu zazwyczaj wysokie lady, które przeważnie nie są wyższe niż 120 cm zakrywając jednocześnie monitory czy też ważną dokumentację.  
Z reguły jednak klienci przyjmowani są „na siedząco”, tak by można było bez problemu przedstawić ofertę, podpisać dokumenty czy wyjaśnić kwestie zajmujące więcej czasu. [caption id="attachment_1388" align="alignnone" width="300"] Salony Renault realizacja Dobra Forma[/caption] Bardzo
istotną kwestią jest to, by front lady umożliwiał swobodę ruchów nóg. Blenda przednia musi być zatem nieco cofnięta do tyłu, choć zdarza się, że nie stosuje jej się w ogóle.   W zależności od prestiżu firmy kluczowym elementem mogą stać się także krzesła - to one podkreślą charakter obsługi. Ważne jest jednak, by siedziska nie były ustawione między sobą zbyt ciasno , by były lekkie, wygodne w przestawianiu i łatwe w utrzymaniu czystości, zwłaszcza w przypadku sporej rotacji klientów.   Ważne jest także oddzielenie poszczególnych stanowisk dla zachowania pewnej dyskrecji w rozmowie tak, by wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Często stosowane są przepierzenia w postaci ścianek szklanych i paneli płytowych.  
  Urządzając taką salę obsługi klienta należy zwrócić szczególną uwagę na trwałość materiałów, z jakich wykonane są meble. Miejmy na uwadze fakt, że przy sporym ruchu nasze zabudowy mogą być mocno eksploatowane, a część klientów może nie poszanować naszej własności. Wybierajmy więc materiały trwałe i wysokiej jakości (np. laminat hpl) i zwracajmy uwagę na solidne wykonane (np. obrzeża PCV). 

  Więcej zdjęć na stronie Projektmebel i Dobra Forma Agnieszka Gajos

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×