Sala konferencyjna potrzebna/niepotrzebna od zaraz! (niewłaściwe skreślić)

23/06/2015

Jeśli firma ma klientów i pracowników, to naturalne jest, że muszą się gdzieś spotykać. Muszą i chcą, bo przecież firma to ludzie, ich relacje i potrzeby. A potrzeby są różne: spotkania na szczycie, kreatywne narady, podsumowanie dnia lub wspólne lunche i chwile wytchnienia. Na większość z nich rozwiązaniem jest sala konferencyjna. Zdarza się jednak, że potem tygodniami stoi nieużywana, albo co częstsze – nie ma na nią miejsca. Mając na uwadze potrzeby naszych klientów i specyfikę ich działalności, proponujemy rozwiązania, które te potrzeby realizują. Przyjrzyjmy się kilku naszym projektom, które rozwiązały problem braku miejsca spotkań, niekoniecznie tworząc salę konferencyjną.  

Jeśli mowa o spotkaniach „za zamkniętymi drzwiami”, konieczna jest tradycyjna sala szkoleniowa. My do tradycyjnego podejścia zawsze proponujemy kreatywne  rozwiązania (nawet jeśli wnętrze musi mieć klasyczny charakter, uwarunkowany charakterystyką działalności firmy lub możliwościami przestrzennymi. Dlatego w sali konferencyjnej kancelarii notarialnej pojawiły się solidne i wygodne krzesła i stół (stół typu VRC, pokryty okleiną naturalną drewna wenge). Dla funkcjonalności i utrzymania  porządku  zamontowaliśmy w stole port przyłączy multimedialnych, który pozwala sprawnie przeprowadzić konferencję lub prezencję, a nadmiar kabli nie przeszkadza słuchaczom. 


Bywa też tak (i to cieszy nas najbardziej, bo rozwiązania nieoczywiste to nasza specjalność), że trzeba połączyć piękno i wielofunkcyjność lub dostosować meble do nietypowego kształtu pomieszczenia. Łącząc funkcje sali konferencyjnej i sali szkoleniowej zaproponowaliśmy stoły systemu X100, które można szybko przestawić, tworząc układ sali szkoleniowej. System X100, który świetnie dopasowuje się do specyficznych wymagań, dobraliśmy także do pomieszczenia o nieregularnych wymiarach. Jednym z bardziej śmiałych rozwiązań w realizacji sal konferencyjnych jest użycie szklanej ściany, oddzielającą przestrzeń biurową od miejsca spotkań. Widać, ale nie słychać. O to chodziło. W podobny sposób można również wydzielić boxy do rozmów z open space'a. A jak zaprojektować przestrzeń, spełniającą wiele funkcji sali konferencyjnej, ale bez sali konferencyjnej? Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, realizujemy też takie projekty. Jednym z nich jest komoda spotkań w biurze konstrukcyjnym. W centralnym punkcie biura zamiast lady recepcyjnej umieściliśmy wysoką komodę (120 cm) z kilkoma szufladami z każdej strony i dużym blatem z nawisem, tworząc roboczy stół do szybkich ustaleń produkcyjnych. W szufladach znajdują się projekty lub próbki gotowych produktów.  W ten sposób zyskaliśmy miejsce do spotkań z klientami, szybkich uzgodnień i wymiany pomysłów. Absolutnym hitem są miejsca spotkań, stawiane w centrum holu lub na środku open space'a, które zachwycają wzornictwem i nowoczesnymi rozwiązaniami. Dla naszych klientów zastosowaliśmy m.in. dwa tego typu rozwiązania. Pierwszym z nich jest nowa linia sof i puff QUADRAQuadra to sofa, która dzięki zabudowie ze ścianek przestaje być tylko sofą, a staje się kameralnym miejscem spotkań. Dodatkowym atutem jest możliwość wbudowania w poszczególne modele media portów, pozwalających na podłączenie laptopa czy telewizora. Drugim rozwiązaniem tego typu są modele Voo Voo 9XX (rozszerzenie kolekcji Voo Voo). Wysokie, tapicerowane oparcia pełnią funkcję pasywnych, akustycznie ścianek działowych. Umożliwiają stworzenie strefy relaksu, zapewniając wysoką dźwiękochłonność.  Voo Voo 9XX pozwala na wydzielenie ”prywatnego pokoju” z większej przestrzeni, gdzie możemy prowadzić nieformalne rozmowy, skupić się nad projektem lub po prostu wypocząć. Linia Voo Voo 9XX cechuje się dużą funkcjonalnością, umożliwiającą tworzenie zestawów o dowolnej długości siedziska. A może konstruktywne rozmowy biznesowe można prowadzić po prostu przy stoliku i w wygodnym, biurowym fotelu (świetna propozycja to fotele Fan). W końcu nie o ściany tu chodzi, a o pozytywne relacje. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy, tworząc miły kącik m.in. w biurze firmy Węglostal. A jak w Twojej firmie wygląda miejsce spotkań?

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×