Polski fotel biurowy – innowacja i design

8/11/2015

Kosmiczne fotele biurowe Pelikan są odpowiedzią na różne potrzeby: wygody i nowoczesnego designu. Dzięki innowacyjnej technice pianek wylewanych i dodatkowej przestrzeni pod siedziskiem są bardzo funkcjonalne. Zdobyły jedną z najważniejszych nagród dla designu. Ty możesz je mieć w swojej  recepcji, w biurze lub w bibliotece.  


Mamy prawdziwą przyjemność zaprezentować nowość w ofercie firmy Profim. Podwójną przyjemność, bo z jednej strony lubimy informować Was o nowych produktach na rynku. Z drugiej – fotele Pelikan to absolutny hit. Firmy zazwyczaj chcą sprawiać wrażenie przyjaznych i gościnnych. Dlatego w każdym holu, recepcji i korytarzu potrzebne są: krzesła, fotele recepcyjne, stoliki, wieszaki… i nagle robi się ciasno! Żeby tego uniknąć,  dopasuj ilość i charakter mebli do danego miejsca. Albo wybierz te, które łączą w sobie różne funkcje. Taki właśnie jest Pelikan. Jest wygodnym siedziskiem i półką zarazem. W półce zmieści się stos pism, książki i laptop. W ten sposób przestrzeń jest wykorzystana w sposób optymalny – bez chaosu, nadmiaru mebli i braku miejsca. Niedawno pisaliśmy o trendach, jakie królują obecnie w projektowaniu. Jednym z nich były inspiracje naturą – zazwyczaj w doborze materiałów. W przypadku Pelikana inspiracja dotyczyła jego kształtu.

  To wynik pracy projektanta - Przemysława „Maca” Stopy, który tak o nim opowiada: - Projektowanie to nie naddawanie formy. To jej poszukiwanie. Ja często szukam w naturze. Przedmiotom staram się dodać miękkości i płynności. Pelikany zawsze mnie urzekały swoim niebanalnym kształtem. Funkcje ich dziobu przełożyłem na wartość, którą może mieć w sobie siedzisko. Po poziomie popularności nowego fotela Profimu widać, że dzisiaj takie podejście jest cenione. Z resztą doceniają je nie tylko klienci. Fotel Pelikan otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Awards 2015, która w branży określana jest Oscarem designu. Tak innowacyjne podejście musiało zostać nagrodzone, a oceniało je 38-osobowe jury, składające się z naukowców, projektantów i dziennikarzy z 25 państw. Bryła mebla przyciąga wzrok i nadaje wnętrzom ciekawy i nowoczesny charakter.  To zasługa doskonałego połączenia: biomorficznej formy i zastosowanych w obiciach tkanin, które zdecydowanie przykuwają uwagę. W ofercie firmy są tkaniny wzorzyste i gładkie w szerokiej gamie kolorów. Możecie dostosować swój fotel do własnych potrzeb i identyfikacji wizualnej firmy. Dzięki temu Pelikan jest nie tylko meblem, ale i częścią wystroju każdego wnętrza. Kubełki-półki foteli są produkowane w kosmicznej technologii pianek wylewanych, która daje ogromne możliwości jeśli chodzi o kształty. To przekłada się na wygodę i ergonomię siedzisk. Pianki wylewane są też bardzo trwałe. Ich jakości potwierdza producent, dając klientom gwarancję aż  na 5 lat.

   Poza kolorem i motywem obicia klient decyduje o wykończeniu fotela. To z kolei decyduje o cenie mebla, która waha się w przedziale pomiędzy 1 500 a 2 500 złotych. W ofercie dostępne są modele z podłokietnikiem i bez. Podłokietniki wykonywane są z tworzywa, które estetycznie wygląda i jest  bardzo przyjemne w dotyku. Do wyboru klienci mają też różne modele podstawy mebla: nogi, płozy, bazy płaskie i bazy czteroramienne (płozy i cztery nogi pojawią się w ofercie wiosną 2016 roku). Fotel to tylko mebel. Pelikan całkowicie przeczy temu stwierdzeniu. To innowacyjne dzieło sztuki, które zdobi przestrzeń, zaskarbiając sobie wygodą użytkowania sympatię każdego, kto na nim siądzie. Nie możemy się doczekać realizacji z jego udziałem! Informacje techniczne i zdjęcia z produkcji otrzymałem z Profim.
Witold Bajor.

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×