Nowoczesne wygłuszenia w biurach – niecodzienny sposób na dobrą atmosferę

19/07/2015

Czy bierzesz pod uwagę akustykę w biurze i ewentualną konieczność wygłuszenia pomieszczeń, podejmując decyzję o wynajęciu lokalu? Nasze doświadczenia mówią o tym, że jeśli na powyższe pytanie odpowiadasz twierdząco, jesteś w znacznej mniejszości. Potrzeba wygłuszenia pomieszczenia pojawia się często dopiero wtedy, kiedy pracownicy siedzą już przy biurkach i nie są w stanie efektywnie pracować – powstający pogłos utrudnia rozmowy telefoniczne i spotkania z klientami. W modnych obecnie, minimalistycznych wnętrzach, proste i twarde powierzchnie  na ścianach i podłogach potęgują powstające problemy. Istnieje kilka rozwiązań tego typu problemów, z których jedno z nich jest wyjątkowo interesujące. Mowa o panelach piankowych Fluffo.  

Wszyscy pamiętamy metody wygłuszeń, stosowane jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Za materiały wygłuszające służyły: opakowania po jajkach lub wykładziny dywanowe. O ich efektywności można było dyskutować. Obecnie, aby zmienić akustykę pomieszczenia, stosuje się podwieszane sufity lub panele szarej pianki-piramidki. Te rozwiązania zdecydowanie można uznać za bardziej skuteczne. Ale czy estetyczne? Tymczasem Fluffo to rozwiązanie idealne. Łączy w sobie funkcje użyteczne (doskonałe wygłuszanie) i estetyczne. Pianki Fluffo prezentują klasę B w kategorii pochłaniania, czyli materiał bardzo dobrze pochłaniania dźwięk w szerokim zakresie częstotliwości. Jedna ściana pokryta piankami diametralnie zmienia akustykę wnętrza. Warto dodać, że panele Fluffo bardzo dobrze sprawdzą się m. in. w salach konferencyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na wyciszeniu pomieszczenia, w którym głównymi dźwiękami jest ludzka mowa. Współczynnik pochłaniania dźwięków dla częstotliwości 300-3000 hz (czyli właśnie najczęściej ludzkiej mowy) jest na wysokim poziomie - co najmniej 0,8. Panele Fluffo nie będą w znaczący sposób "podbarwiać" dźwięków rozchodzących się w pomieszczeniu. Krzywa wygłuszania, względem częstotliwości, nie załamuje się dla wyższych rejestrów dźwięków. Umiarkowany wzrost krzywej (średnio o 20%) nie powinien mieć wpływu na charakterystykę wygłuszania. Jesteśmy przekonani, że przedstawione realizacje i możliwości paneli Fluffo pokazują, w jak ciekawy sposób można dzisiaj zmieniać właściwości pomieszczeń. Jeśli jesteście ciekawi innych rozwiązań, które pomogą Wam rozwiązać problemy w biurach, salach konferencyjnych czy pomieszczeniach socjalnych, zapraszamy do śledzenia bloga!


TAGI: Brak

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×