Nowoczesne meble są nudne! Odsłona druga.

6/10/2015

Nowoczesne meble kojarzą Ci się z nudą? Mylisz, że nie pasują do charakteru Twojej firmy? Uważasz, że nowocześnie oznacza bez polotu, a meble raz postawione stoją w miejscu przez kilka lat? To mity, a my je obalimy. Nowoczesne meble nie są nudne!

Odsłona druga: niecodzienne formy w geometrycznej oprawie: z czym kojarzy się ten styl w projektowaniu mebli modułowych? Może widzicie w nim inspiracje grą w domino lub układanką z klocków. Jeśli tak, to dobrze zrozumiecie, jak łatwo, naturalnie i estetycznie łączą się elementy układanki tapicerowanych mebli modułowych o geometrycznych kształtach. Kolekcje producentów (Bejot, Profim i Nowy Styl) składają się z puf, foteli, sof wolnostojących, stolików i ścianek działowych oraz elementów modułowych - łączników, pozwalających na tworzenie ciągów i zestawów narożnych.

Elementami wykończenia są nóżki, których kształty i materiały są różne w zależności od tego, na którego producenta się zdecydujemy oraz poduszki, zmiękczające surowe bryły. Wysoka jakość tapicerowanych mebli modułowych jest odczuwalna w każdym aspekcie.                  

Design wszystkich kolekcji jest niepowtarzalny i każdy zasługuje na uwagę. Metalowe łączniki w siedzisku i oparciu gwarantują stabilność połączeń. Warto też zwrócić uwagę na tapicerkę, która może zostać wykonana z różnych materiałów (miękka z wełny, szorstka lub skórzana), może mieć wyjątkowe właściwości (obicie z materiału niezniszczalnego lub powłoką antybakteryjną), a kolory klienci mogą swobodnie dobierać z szerokiej palety barw (o tym pisaliśmy już poprzednio).  

Prezentowane dzisiaj rozwiązanie ma jedną zasadniczą przewagę nad zestawami o wężowych kształtach. Daje co prawda podobną swobodę w łączeniu elementów, jednak w innym charakterze, bo producenci wyposażyli je we wspomniane już ścianki działowe (dźwiękochłonne i o dobrej akustyce), dające niesamowite możliwości w aranżacji przestrzeni. To przełomowe rozwiązanie - już nie trzeba osobnego pomieszczenia, aby odbyć  spotkanie w intymnej atmosferze.

Gdzie najlepiej funkcjonują tego typu rozwiązania? Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba odosobnienia w otwartej przestrzeni, czyli w open space, w centrach handlowych oraz w budynkach uczelni i szkół.

Nie ma słabych punktów modułowych mebli tapicerowanych. Może jedynie to, że trudno im się oprzeć i skupić na pracy. Polubicie je tak, jak my. To najbardziej elastyczne meble na świecie!


Projektmebel Witold Bajor

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×