Jakie meble wybrać do sali konferencyjnej?

30/04/2015

Sala konferencyjna jest pomieszczeniem w biurze, które może pełnić czasem zaskakująco rozmaite funkcje. To przestrzeń nie tylko wykorzystywana, jak wskazywałaby sama nazwa, do prowadzenia konferencji czy szkoleń. To również miejsce, w którym prezesi goszczą strategicznych klientów, handlowcy prezentują wyniki finansowe, gdzie prowadzone są rekrutacje, gdzie załoga firmy spotyka się na wigilii pracowniczej oraz gdzie szefowie brygady przyjadą prosto z placu budowy omówić awaryjną sytuację… Jak zatem urządzić salę konferencyjną, by sprostała wszystkim wyzwaniom stojącym przed firmą? Projektmebel zawodowo odpowiada.  
   Po pierwsze pomagamy naszym klientom sprecyzować ich potrzeby. Trafnie analizując tryb pracy w biurze oraz specyfikę branży, odczytujemy bazowe funkcje, które sala konferencyjna powinna spełniać w danym miejscu.


  Po drugie definiujemy komunikaty, które wystrój sali powinien za sobą nieść. Rozumiemy, że równie ważne jak praktyka i funkcjonalność są aspekty wizerunkowe, które powinny znaleźć odzwierciedlenie w umeblowaniu biura. Dlatego też zawsze pytamy naszych klientów o to, co chcą uzyskać – obraz prestiżowej marki czy może silnego i dominującego na rynku gracza; wizerunek nowoczesnej firmy czy też przedsiębiorstwa z tradycjami.

  Tak przystępujemy do procesu projektowania – zawsze indywidualnie. Zamierzone efekty uzyskujemy, dobierając meble do sali konferencyjnej przy odpowiednim połączeniu ich funkcji z formą oraz zastosowanymi materiałami. Najistotniejszym meblem sali jest oczywiście stół konferencyjny – jego blat może być połyskujący albo matowy, drewniany albo pokryty laminatem o fakturze i kolorze dowolnego rodzaju drewna. Może być kolorowy – jednolity, wzorzysty albo z nadrukiem (np. logotypem firmy). Dobór blatu zawsze sugerujemy, opierając się na wytycznych i potrzebach klienta – zarówno tych praktycznych (np. odporność na ścieranie), jak i estetycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w blacie stołu konferencyjnego szklanej wstawki. To z jednej strony bardzo interesujący, a z drugiej – praktyczny zabieg. Taki element sprawi (zwłaszcza w przypadku dużych stołów konferencyjnych), że blat mebla nie będzie nadmiernie przytłaczał wnętrza pomieszczenia. Jednocześnie to sprytny sposób na zakamuflowanie portów multimedialnych niezbędnych (i szalenie wygodnych w użyciu!) do podłączenia się do sieci komputerowej oraz do zasilania laptopa czy rzutnika. Wybierając stół konferencyjny, zależnie od jego wymiarów i materiału, z którego będzie wykonany, zwracamy uwagę na odpowiednią jego podporę. Nogi stołu, oprócz tego, że oczywiście muszą być stabilne, nie powinny być kłopotliwe dla osób przy nim siedzących. Zresztą tradycyjne nogi stołowe to nie jedyne rozwiązanie. Podstawą może być dekoracyjna płyta, postument pokryty lustrzaną powłoką albo metalowy stelaż o oryginalnej formie. Zarówno ergonomię, jak i design planujemy już na etapie projektu sali konferencyjnej. Jednym z najtrudniejszych dla inwestora zadań bywa zakup krzeseł do sali konferencyjnej.  To rzeczywiście kłopotliwy wybór spośród niezliczonych modeli, faktur i kolorów pokrycia – zwłaszcza, że muszą być one  w przemyślany sposób dopasowane nie tylko do wystroju, ale przede wszystkim do potrzeb użytkowników. Inne bowiem krzesła nadają się do sali szkoleniowo-eventowej, gdzie istotne są po pierwsze wygoda i design, po drugie wytrzymałość, a zupełnie inne są przeznaczone do sal, których głównym przeznaczeniem jest prowadzenie szybkich spotkań dla załogi robotników – tu nacisk kładziemy na łatwe w utrzymaniu, ciemne i odporne pokrycia.

     Naszym zadaniem w Projektmebel jest zaoszczędzić klientom czasu na wertowaniu setek stron katalogów i analizowaniu poszczególnych właściwości rodzajów tapicerki. Doświadczenie nauczyło nas trafnie wybierać i mądrze doradzać, dlatego ułatwiamy ten proces, prezentując cztery optymalne rozwiązania, a nie czterysta chybionych propozycji. W salach konferencyjnych często potrzebne jest miejsce na ekspozycję flagowych produktów firmy czy prezentację osiągnięć. Przykładem niech posłuży kancelaria, której naturalnym atrybutem pracy godnym wyeksponowania jest bogata biblioteka wydawnictw prawniczych. Meble takie jak regały, szafy, komody czy zupełnie indywidualnie zaprojektowane systemy planujemy, kreujemy i dostarczamy spójnie z założoną wizją i ich przeznaczeniem. Na próżno bowiem szukać gotowych rozwiązań, które sprostałyby potrzebom inwestora i jeszcze były dopasowane do wystroju wnętrza sali konferencyjnej. Warto zatem przemyśleć również dodatkowe elementy wyposażenia sali konferencyjnej, które dobrze mieć w warunkach prezentacji czy zebrania zawsze w zasięgu ręki. Takim meblem będzie na przykład komoda albo szafka służąca zarówno do przechowywania, jak i serwowania napojów czy przekąsek. Wygodnie jest umieścić ją w rogu sali. Jeśli będzie odpowiednio wysoka, blat właściwie wykończony i zabezpieczony, a front dopasowany do pozostałych mebli, z pewnością będzie to sprzęt, który doskonale się sprawdzi. W Projektmebel, pracując kompleksowo, proponujemy również na etapie projektu zaplanowanie oświetlenia sali konferencyjnej. Warto przemyśleć ten element, zwłaszcza że ciekawy efekt można uzyskać w sposób niebanalny, a jednocześnie stosunkowo niedrogi. Na potrzeby jednego z naszych projektów zamontowaliśmy pozornie zwyczajne oświetlenie w towarzystwie klocków sufitowych pokrytych laminatem, dokładnie takim, jak stół – w naturalnym kolorze palisandru. Efekt był nieprzeciętny. W Projektmebel wiemy, że dobrze zaprojektowana sala konferencyjna to sukces nie tylko nasz, ale przede wszystkim klienta. Niech stół konferencyjny będzie jego fundamentem, fotele stabilną podporą, a dodatki zawsze wspierającym narzędziem. Do zobaczenia w biurze!
Witold Bajor

Komentarze

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy. ×