Realizacje - PONADCZASOWO I MOBILNIE - 09-10-2015

Wyzwanie: Punktem wyjściowym dla tego projektu były konkretne wytyczne: nowoczesny styl, trwałość mebli, funkcjonalność wnętrza oraz określony budżet. Na co dzień w tym pomieszczeniu dochodzi do różnego rodzaju wydarzeń: raz jest to miejsce sesji rady miejskiej, kiedy indziej lokal wyborczy, a innym razem udzielane są tu śluby – dlatego docelowo trzeba było umieścić tutaj meble solidne, a równocześnie mobilne.

Realizacja: Wybraliśmy krzesła podobne do tych, których użyliśmy w innej realizacji Projektmebla – Sali Marmurowej w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Są to stabilne meble, które będą służyły temu miejscu przez wiele lat. Odporne na zużycie krzesła obite są materiałem, który wygląda jak tradycyjna tapicerka. W rzeczywistości jednak pokryty jest miłą w dotyku zmywalną powłoką. Pomimo zastosowanego kremowego koloru, nie musimy obawiać się zanieczyszczeń – łatwo je usuniemy, nawet za pomocą wody (powłoka zapobiega wchłanianiu płynów).


Ostateczny wygląd sali sesyjnej to w pełni nasz projekt – jedynie logotyp miasta umieszczony na ścianie to dzieło innego wykonawcy. Kompleksowo zaprojektowaliśmy wszystkie meble i szczegóły sali: zaczynając od stołów i krzeseł, poprzez wykładzinę i tapicerki, aż po oświetlenie.