Realizacje - ŁÓDŹ NA JEZIORZE - 19-06-2015

Wyzwanie: Zaprojektowanie dwóch lad recepcyjnych. Pierwsza z nich miała stanąć w sali o nazwie Jezioro, która często zmienia swoje funkcje - czasem jest foyer, kiedy indziej salą bankietową. Natomiast druga lada recepcyjna miała być kasą z drzwiczkami.

Realizacja: Do tej realizacji przystąpiliśmy jak zwykle , czyli po swojemu. W naszym wykonaniu autorskie podejście oznacza połączenie dużych dawek kreatywności, funkcjonalności i estetyki. W tym przypadku zainspirowała nas nazwa sali - Jezioro; dlatego też na środku stanęła piękna lada recepcyjna wykonana ze szkła w kształcie... łodzi! Cały mebel jest delikatny, ale przy tym masywny (waży 900kg!), więc lada umieszczona została na kółkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu łódź łatwo przesunąć i całkowicie odmienić wygląd sali. Kiedy zmieniamy miejsce lady, sunie po sali niczym po powierzchni jeziora.

Wygląd drugiej lady utrzymaliśmy w podobnej stylistyce, wykonana jest ze szkła i czarnego laminatu. Pełni jednak odmienną funkcję - kasy z drzwiczkami. Wewnątrz mebla pozostawiliśmy miejsce na sprzęt elektroniczny do sprzedaży biletów.