Realizacje - ŚWIETLANA KREATYWNOŚĆ - 29-10-2015

Wyzwanie: Zagospodarowanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni, stworzenie tu aneksu kuchennego, który będzie pomieszczeniem funkcjonalnym, a równocześnie przytulnym.

Realizacja: Firma IPB Dekoracje z Zabrza na co dzień zajmuje się tworzeniem iluminacji świetlnych dla centrów handlowych i do przestrzeni publicznych – dlatego też postanowiliśmy dla nich zaprojektować aneks kuchenny, który będzie po części nawiązywać do ich pracy. Szafki podświetlone są od spodu ledami, a na ścianie pomiędzy nimi znalazło się szkło lacobel - daje ono efekt nowoczesnego designu i większej przestrzeni.

Połączyliśmy elementy, które z jednej strony są funkcjonalne, a z drugiej kolorowe i przykuwające wzrok. Szarość, która została zastosowana na korpusach mebli, została przełamana intensywną czerwienią na ich frontach oraz… kolorowymi krzesłami! W celu oszczędzenia przestrzeni, kolejne szafki znalazły się na ścianie obok lodówki. Powiesiliśmy tam szafki w formie przegródek, w których można skryć kubki, talerze i inne rzeczy, które niezbędne są w kuchni.