Realizacje - NOWOCZESNE WNĘTRZE MUZEALNE - 09-10-2012

Wyzwanie: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprojektowało trasę pamięci, która wiedzie zwiedzających do Apteki Pod Orłem. My natomiast dostaliśmy zaprojektowanie tego ponad stuletniego wnętrza - na tę potrzebę stworzone zostały meble (wzorowane na oryginalnych) i klimat apteki z początku XX wieku. 


Realizacja: Przy placu Bohaterów Getta 18 w Krakowie na Podgórzu znajduje się Apteka Pod Orłem. W 1909 roku w swoje posiadanie objął ją Józef Pankiewicz, a następnie jego syn Tadeusz, który prowadził ją do 1933 roku. W przedwojennych czasach klientami apteki byli mieszkańcy dzielnicy - zarówno Polacy, jak i Żydzi. Miejsce to obecnie jest oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i stanowi istotny element trasy pamięci 1939-1956, którą co roku przemierza kilkaset tysięcy gości z całego świata!

Planując więc tę przestrzeń musieliśmy uwzględnić zarówno jej historyczny charakter, jak i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Kredens wzorowany jest na oryginalnym umeblowaniu apteki, wykonany został w całości z litego drewna dębowego. Z (nomen omen!) aptekarską precyzją zaprojektowaliśmy każdy szczegół wykończenia i elementy dekoracyjne. Mebel ten nie ma być jednak tylko eksponatem - dlatego w szafkach zamontowaliśmy nowoczesne ekrany multimedialne, a każda szuflada podświetlona jest ledami.