Realizacje - DUCH TRADYCJI - 15-12-2013

Wyzwania: Sala Marmurowa znajduje się w gmachu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Jest to miejsce spotkań na najwyższym szczeblu - zarówno dziś, jak i w przeszłości. Nam przypadło w udziale dobranie mebli biurowych, pasujących do charakteru tego miejsca. Inwestor postawił konkretne wytyczne: meble mają być mobilne, a równocześnie odporne na zużycie i działanie czasu.

Realizacja: W Sali Marmurowej w Katowicach spotykają się nie tylko śląscy politycy i biznesmeni, ale również działacze społeczni i zwykli ludzie. Odbywają się tu konferencje i rozmowy. Czasem też katowicka Sala ta zmienia się w... plan filmowy! Wnętrze było zmieniane w czasie II wojny światowej i bardzo przypomina kancelarie III Rzeszy. To dlatego właśnie w Sali Marmurowej w Katowicach robiono zdjęcia do serialu "Stawka większa niż życie".

Miejsce to ma własną historię, emanuje przepychem i stylem. Szukaliśmy zatem motywu przewodniego, który będzie wyraźnie nawiązywał do tradycji Sali Marmurowej i... znaleźliśmy! Zainspirowały nas ściany, a dokładniej umieszczone tam drobne spiralne motywy dekoracyjne, które przypominały ślimaczki. Wzorem tym przyozdobiliśmy meble biurowe. Katowice jednak to nie tylko historia i tradycja - to stolica Śląska, miejsce wielu ważnych spotkań! Dlatego w projekcie wykorzystaliśmy krzesła Maestro, które są bardzo stabilne, a równocześnie łatwo je przemieszczać. Wybraliśmy tapicerkę typu Silwertex - przypominającą tkaninę, ale dużo łatwiejszą do utrzymania w czystości.